circumvention-tools-fa

Your-Freedom

Your-Freedom یک ابزار پراکسی تجاری است که نسخه رایگان آن نیز در دسترس کاربران قرار دارد ( با این تفاوت که از سرعت کمتری نسبت به نسخه تجاری برخوردار است).

این نرم افزار برای سیستم عاملهای Windows، Linux و Mac OS در دسترس می باشد. Your-Freedom شما را به شبکه ای متشکل از 20 سرور واقع در سه کشور مختلف متصل می کند. Your-Freedom همچنین از خدمات پیشرفته ای مانند OpenVPN و Socks را در برخوردار است که آنرا به ابزار نسبتا پیچیده ای جهت عبور از سانسور اینترنت مبدل می کند.

 اطلاعات عمومی

سیستم عامل های پشتیبان
زبان برنامه  به ۲۰ زبان مختلف
وبسایت  https://www.your-freedom.net
پشتیبانی فروم: https://www.your-freedom.net/index.php?id=2 
راهنمای کاربران: https://www.your-freedom.net/ems-dist/Your%20Freedom%20User%20Guide.pdf


آماده شدن برای استفاده از  
Your-Freedom

ابتدا نرم افزار را از آدرس  https://www.your-freedom.net/index.php?id=downloads دانلود کنید. اگر برنامه Java از قبل بر روی رایانه شما نصب شده است می توانید نسخه کوچک برنامه Your-Freedom را نصب کنید که سایز آن حدودا ۲ مگابایت است. برای چک کردن آنکه آیا برنامه Java بر روی رایانه شما وجود دارد یا خیر به آدرس  http://www.java.com/en/download/testjava.jsp مراجعه کنید. در صورتیکه برنامه Java در رایانه شما نصب نشده است می باید فایل کامل نصب کننده Your-Freedom را دانلود کنید که سایز آن حدودا ۱۲ مگابایت است. تمام فایل ها همچنین در آدرس http://mediafire.com/yourfreedom در دسترس می باشند.

اگر شما در کشوری زندگی می کنید که دولت آنجا دسترسی به اینترنت را سانسور می کند، ممکن است برنامه  Your-Freedom را بتوانید با در اختیار داشتن اکانت Sesawe مورد استفاده قرار دهید (username: sesawe, password: sesawe). چنانچه آن اکانت عمل نکرد، می باید یک اکانت جدید برای خود باز کنید. برای شروع، ابتدا در وبسایت https://www.your-freedom.net/index.php?id=170&L=0 یک حساب رایگان باز کنید.  

حال بر روی لینک "First visit? Click here to register" که کادرهای ثبت ورود قرار دارد، کلیک کنید.

در صفحه بعد، اطلاعات لازم درخواست شده را وارد نمایید. این اطلاعات شامل : نام کاربر، رمز عبور، و آدرس e-mail می باشد. وارد کردن سایر اطلاعات جنبه انتخابی دارد.

سپس پیغامی ظاهر می شود حاکی از آنکه عملیات ثبت نام شما تقریبا به پایان رسیده است. در عرض چند ثانیه بعد، e-mailی دریافت خواهید کرد. 

این e-mail را باز نموده و بر روی لینک دوم (لینکی که بزرگتر است) موجود در آن کلیک کرده و بدینترتیب ثبت نام شما مورد تائید قرار می گیرد.

به محض مشاهده "Thank you" بر روی صفحه، حساب شما فعال شده است.

نصب Your-Freedom

دستورالعمل ها و تصاویری که در زیر می آیند همگی تحت سیستم عامل ویندوز هستند، اما تمامی مراحل و تنظیمات بسیار شبیه به سایر سیستم های عامل می باشد.  

اکنون شما آماده اید که برنامه Your-Freedom را نصب کنید. 

 

برای نصب، بر روی فایل بارگزاری شده کلیک کنید. این نام ممکن است در طی زمان تغییر کند چراکه هر از چندگاهی نسخه های جدیدتر آن ارائه می شود.  

در صفحه اول بر روی "next" کلیک کنید.

 

در صفحه بعدی می توانید انتخب کنید آیا نرم افزار، فقط در هنگام استفاده شخص شما از رایانه تان در دسترس باشد  یا برای تمای کاربران رایانه مزبور فابل استفاده باشد (Common). سپس بر روی "next" کلیک کنید. 

 

اکنون شاخه ای را که می خواهید Your-Freedom در آن نصب شود انتخاب کنید. بسیاری از کاربران، انتخاب پیش فرض را بر می گزینند. بر روی "next" کلیک کنید. 

 

در صفحه بعدی می توانید نامی را که پس از نصب، در شاخه Program ظاهر می شود، تغییر دهید. در این مرحله نیز در صورت تمایل، نام پیش فرض را برگزیده و بدون ایجاد هیچ تغییری بر روی "next" کلیک کنید.  

 

اکنون انتخاب با شماست که آیا مایلید نمایه برنامه Your-Freedom بر روی desktop رایانه شما قرار گیرد یا خیر. بر روی "next" کلیک کنید. 

در صفحه بعد، خلاصه ای از انتخابهایی را که در صفحات قبل برگزیده اید ملاحظه خواهید کرد. چنانچه این اطلاعات مورد تایید شماست مجددا بر روی "next" کلیک کنید، و اگر فکر می کنید که برخی از اطلاعات مزبور می بایستی تغییر کند بر روی "back" کلیک کرده و به صفحات پیشین رجوع نمایید.

 

عملیات نصب آغاز به کار می کند. این عملیات بسته به سرعت رایانه شما، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.

بالاخره نصب به پایان می رسد و برنامه آماده اجرا است. با کلیک کردن بر روی "Finish" از برنامه نصاب خارج شوید.

تنظیم

Your-Freedom بصورت خودکار آغاز خواهد شد. چنانچه در دفعات بعد بخواهید شخصا آغازگر برنامه باشید، بر روی نمایه Your-Freedom (که به شکل "درب" است) واقع در desktop کلیک کنید

لازم به ذکر است در هنگام اولین اجرای Your-Freedom می باید برنامه را پیکربندی کنید

.

در اولین گام می بایستی زبان برنامه تعیین کنید. تنظیمات را بعدا نیز می توانید تغییر دهید.  

بلافاصله پس از اجرای برنامه برای اولین بار، راهنمای پیکر بندی Your-Freedom نمایان می شود. بر روی "next" کلیک کنید.

در پنجره "Proxy Server" برنامه بطور خودکار اطلاعات سرور پراکسی را که در حال استفاده از آن هستید، استخراج می کند. بر روی "next" کلیک کنید.

در پنجره "Select Protocols" مقادیر پیش فرض انتخاب شده را بدون تغییر رها نموده و بر روی "next" کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

 

در این مرحله، راهنمای پیکربندی Your-freedom چندین آزمون جهت ردیابی سرورهای موجود انجام داده و نوع اتصال شما و فیلترینگ را ارزیابی می کند. این امر ممکن است چند دقیقه ای بطول انجامد.

ممکن است از جانب دیوار آتش رایانه تان پیام هشدار دریافت کنید (در اینجا پیام هشدار ویندوز ۷ دیده می شود). می توانید اجازه دسترسی به Your-freedom را صادر کنید.

پس از آنکه ارزیابی های لازم انجام شد، صفحه ای با عبارت "Found Freedom Servers" نمایان می شود. در این صفحه، یکی از سرورها را انخاب نموده و برروی "next" کلیک کنید.

اکنون اطلاعات مربوط به اکانتی را که قبل ایجاد کرده اید وارد کنید. اگر دارای اکانت نیستید می توانید با ارسال درخواست به آدرس ایمیل  farsi@sesawe.net دسترسی رایکان به برنامه را دریافت دارید. حال بر روی Next کلیک کنید.

زمانیکه لغت "!Congratulations" بر روی صفحه ظاهر شد، عملیات پیکربندی به اتمام رسیده است. حال بر روی "Save and Exit" کلیک کنید.

Your-Freedom اکنون بر روی رایانه شما در حال اجراست و شما می توانید نمایه آن را در نوار وظایف (task bar) مشاهده کنید. 

 

به منظور ایجاد امنیت بیشتر و یافتن راههای بهتر دورزدن فیلترها، در پنجره اصلی برنامه Your-freedom بر روی "configure" منطبق با آنچه که در تصویر زیر مشاهد می نمایید، تغییر دهید. پس از آن بر روی "Save and Exit" کلیک کنید.

اکنون Your-freedom به یکی از سرورها متصل شده و یک پراکسی محلی بوجود می آورد. شما با استفاده از این پراکسی و به کمک نرم افزار مرورگر وب مورد علاقه خود مانند Internet Explorer یا Firefox می تونید به گشت و گذار در وب مشغول شوید. برای پیکربندی کردن مرورگر خود، بر روی برگه "Application" واقع در صفحه اصلی برنامه Your-Freedom کلیک کنید، سپس مرورگر مورد استفاده خود را انتخاب کرده و بر روی "OK" کلیک نمایید. Your-freedom بصورت خودکار نرم افزار مزبور را پیکربندی نموده و آن را از درون یک گذرگاه رمزگزاری شدهء Your-Freedom به اینترنت متصل می کند. 

به منظور آنکه از کاربرد صحیح Your-Freedom اطمینان حاصل کنید به آدرسhttps://www.your-freedom.net مراجعه کرده و بخش "Your Footprint" واقع در سمت چپ صفحه را چک کنید. در این قسمت، اگر کشوری که آدرس آن ردیابی شده است، مکانی نیست که شما در آن جا سکونت دارید، نصب برنامه موفقیت آمیز بوده و شما عملا از طریق گذرگاه رمزگزاری شده Your-Freedom به اینترنت متصل می باشید.