circumvention-tools-fa

Simurgh

سیمرغ یک سرویس و یک نرم افزار پراکسی مستقل سبک است. این بدان معناست که این نرم افزار بدون نیاز به نصب شدن بر روی رایانه و یا مراعات حقوق مجری قابل اجرا می باشد. شما قادر می باید تا آن را کپی کرده و توسط هر رایانه ای در هر کجا (برای مثال اینترنت کافه) از آن استفاده کنید. 

 

اطلاعات کلی

سیستم عامل تحت پشتیبانی
زبان برنامه انگلیسی
وب سایت https://simurghesabz.net
پشتیبانی E-mail: info@simurghesabz.net

دانلود کردن سیمرغ

برای استفاده از سیمرغ این ابزار را به صورت رایگان از وب سایت https://simurghesabz.net/. دانلود فرمایید. 

این ابزار برای تمامی نسخه های ویندوز موجود می باشد. اندازه این فایل کمتر از 1MB, می باشد و به همین دلیل شما می توانید آن را حتی از طریق یک اینترنت کم سرعت در زمانی معقول دانلود کنید. 

استفاده از سیمرغ 

برای استفاده از سیمرغ بر رئی فایل دانلود شده کلیک کنید. اگر شما از طریق مایکروسافت اینترنت اکسپلورر فایل را دانلود کرده باشید آن را در دسک تاپ پیدا خواهید کرد و در صورت دانلود این فایل توسط موزیلال فایرفاکس آن را در "My Documents" و "Downloads" خواهید یافت. 

به خاطر داشته باشید که در زمان اجرای سیمرغ برای اولین بار¸ شما شاهد یک پنجره هشدار امینتی خواهید بود که از شما می پرسد  که آیا تمایل به مسدود  سیمرغ دارید یا خیر و از آنجایی که سیمرغ برای کارکد باید به اینترنت مرتبط باشد این امر بسیار مهم می بباشد که شما گزینه ی Unblock"" یا Allow Access"" را انتخاب کنید (که بستگی به نسخه ویندوز مورد استفاده نیز دارد).

شما شاهد این پیام هشدار پاپ آپ خواهید بود

یا:

بعد از آغاز موفقیت آمیز سیمرغ بر روی Start کلیک کرده تا یک ارتباط امن را آغاز کنید:

 

 زمانی که دکمه  Start تبدیل به Stop شد نشان دهنده این امر است که سیمرغ به صورت موفقیت آمیز به سرورهای خود مرتبط شده است. 

 اطمینان حاصل کنید که به سرور سیمرغ مرتبط شده اید

 پنجره جدیدی از مایکروسافت اینترنت اکسپلورر باز خواهد شد که حاوی یک صفحه تست می باشد. در صورت مشاهده اینکه ارتباط شما از کشوری دیگر¸همانند ایالات متحده¸ در حال برگزاری است این امر موید آن است که سیمرغ تنظیمات مرورگر شما را به صورت موفقیت آمیز تغییر داده و شما به صورت خودکار می توانید به مرور صفحات توسط این ارتباط سیمرغ بپردازید. 

  

شما همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت http://www.geoiptool.com پی ببرید که این ابزار ارتباط شما را به کدامین کشور نسبت داده است که کشورهای بسیار دور (کشوری دیگر نظیر ایالات متحده) نشان دهنده استفاده از ارتباط امن سیمرغ می باشد.

 استفاده از سیمرغ توسط موزیلا فایرفاکس

به منظور استفاده از یک مرورگر دیگر نظیر موزیلا فایرفوکس شما باید تنظیمات را طوری تغییر دهید که آن از پراکسی .... "..." از طریق پورت 2048 استفاده کند. 

در فایرفاکس شما می توانید تنظیمات پراکسی را در Tools > Options > Network > Settings بیابید. 

در پنجره Connection settings "Manual proxy configuration" را انتخاب کرده و سپس "localhost" را همانگونه که در تصویر زیر نشان داده شده به ترتیب پراکسی HTTP و پورت 2048 وارد کنید (بدون علامت نقل قول). برای قبول تنظیمات جدید ok را کلیک کنید.