circumvention-tools-fa

Freegate

Freegate یک ابزارِ پراکسی برای کاربرانِ ویندوز است که در ابتدا توسط DIT-INC و برای دور زدن سانسورهای اینترنتی در چین و ایران ساخته شد.  

اطلاعات کلی

سیستم عامل تحت پشتیبانی
زبان برنامه انگلیسی، چینی، فارسی و اسپانیایی
وب سایت http://www.dit-inc.us/freegate
پشتیبانی Forum: http://www.dit-inc.us/support

نحوه دسترسی به Freegate 

شما میتوانید به این نرم افزار به صورت رایگان در وب سایتhttp://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Misc-

Networking-Tools/Freegate.shtml. دسترسی و آن را نصب کنید.

سپس شما یک فایل با افزونه ی .zip دریافت می کنید که باید اول آن را بیرون بکشید. بر روی فایل دانلود شده کلیک راست را فشار دهید و سپس گزینه ی " Extract All " را انتخاب کنید و بعد از آن بر روی Extract   کلیک کنید. فایل بیرون کشیده شده حدود 1.5 MB می باشد. اسم فایل قابل اجرا تشکیل شده از یک سری کلمه  و رقم می باشد. (برای مثال fg707p.exe) 

نصب 

هنگامی که برای اولین بار برنامه را اجرا می کنید شاید شاهد یک هشدار امنیتی باشید. شما می توانید این هشدار امنیتی را با انتخاب نکردن " Always ask before opening this file " و کلیک بر روی Run قبول کنید. 

 

اجرای Freegate

شما هم اکنون باید شاهد اجرا و مرتبط شدن خودکار به یک سرور باشید. 

 زمانی که تونل امن با موفقیت آغاز به کار کرد شما شاهد پنجره ی موقعیت Freegate خواهید بود و بستگی به نسخه و زبان مورد استفاده شما یک صفحه جدید اینترنت با یک URL به صورت خودکار باز می شود ""http://dongtaiwang.com/loc/phome.php?v7.07&l=409. این تاییدیه ای است که نشان دهنده این است که شما در حال استفاده صحیح از Freegate توسط یک تونل رمزگذاری شده می باشید. 

 

 اگر تمامی این پروسه را با موفقیت پشت سر گذاشتید شما می توانید با استفاده از پنجره ای که به صورت اتوماتیک باز شده صفحات اینترنت را مرور کرده و سانسورها را دور بزنید. 

در صورت تمایل برای اسستفاده از برنامه های دیگر Freegate (برای مثال مرورگر فایرفوکس یا پیامهای فوری Pidgin) شما باید آنها را تنظیم کنید تا از Freegate به عنوان یک سرور پراکسی استفاده کنند. IP: 127.0.0.1 می باشد و از پورت 8580 استفاده می شود. 

در زیر نمایه تنظیمات Freegate شما می توانید زبان رابط کاربری را از میان انگلیسی¸چینی مرسوم¸ چینی ساده¸ فارسی¸ و اسپانیایی انتخاب کنید. زیر موقعیت شما می توانید ترافیک آپلود/دانلود خود را از طریق شبکه Freegate دنبال کنید . نمایه ی سرور به شما اجازه می دهد که از میان سرورهای مختلف یکی را انتخاب کنید که بهتر است به دنبال آن سروری باشید که از سرور کنونی شما سریع تر است.