circumvention-tools-fa

Alkasir 

 Alkasir یک ابزار نوآورانه و ابداعی سرور/کلاینت است که ردیابی، تحلیل و دورزدن سانسور (فیلترینگ) وبسایت را امکان پذیر می کند. از Alkasir عمدتا در منطقه خاورمیانه استفاده می شود، هرچند که از ان می توان در سایر نقاط نیز بهره برد.

 Alkasir از یک نرم افزار کلاینت اختصاص یافته که از سرورهای پراکسی تشکیل شده است، استفاده می کند. ویژگی ابداعی آن اینست که از طریق به - هنگام رسانی نیمه خودکار، فهرست سایت های مسدودشده را به - روز نگه می دارد و بدینترتیب گزارش سایت های تازه مسدودشده را از طریق جامعه کاربران برنامه که در سطح دنیا پراکنده اند، نشر می دهد. 

اطلاعات کلی

سیستم عامل تحت پشتیبانی
زبان برنامه انگلیسی، عربی
وب سایت https://alkasir.com
راهنما https://alkasir.com/help
سؤالات رایج https://alkasir.com/faq
تماس https://alkasir.com/contact

Alkasir چگونه کار می کند؟ 

 Alkasir دو ویژگی جدید نوآورانه و مکمل را به اجراء درآورده است. این برنامه بصورت یک مرورگر وب (بر اساس Mozilla Firefox) همراه با یک پراکسی HTTP پیکربندی شده از پیش نهاده شده در ان، طراحی شده است، که دارای پایگا اطلاعاتی خودآموز برای URL های مسدود شده است. 

دورزدن سانسور اینترنت

نوآوری برنامه از آن جهت است که برنامه Alkasir برای دست یافتن به وبسایت های مسدود فقط به پایگاه اطلاعاتی URL های مسدود خود و پراکسی نهاده شده در برنامه اتکا دارد. استفاده از پراکسی HTTP فقط در هنگامی که نیاز باشد، مقدار استفاده از پهنای باند را بهینه سازی کرده و اجازه می دهد تا وبسایت های مسدودنشده با سرعت بیشتری در دسترس قرار گیرند. (زیرا دسترسی مستقیم به وب سایت ها باعث اجرای سریعتر آنها می شود). 

به هنگام نگه داشتن URLهای مسدود

هرزمان که کاربر مشکوک شود که یک URL مسدود شده است، می تواند آن را از طریق رابط کاربری نرم افزار گزارش دهد. Alkasir گزارش را بطور کامل بررسی کرده سپس از مجری خدمات Alkasir در ان کشور خواهد خواست تا افزوده شدن آن URL به بانک اطلاعاتی را تایید کند.(برای انکه بتوان بانک اطلاعاتی را به روز نگه داشت و از واردشدن محتواهای نامطلوبی چون سایت های پورنوگرافی به ان جلوگیری کرد).

یک "واحد محتوای مسدودشده" منفرد (وبسایتی که در یک کشور معین مسدود شده اند) اغلب به بیش از یک URL متکی می باشد. زمانیکه Alkasir یک URL مسدود در یک کشور خاص را شناسایی می کند، تمامی URL هایی را که با آن صفحه در ارتباط هستند چک می کند تا مشخص شود که آیا هیچیک از انها مسدود می باشند یا خیر. در نتیجه Alkasir پایگاه اطلاعاتی محتواهای مسدود شده را از طریق یک متدولوژی ساده، ابتدایی و عنکبوتی تک سطحی می سازد.

سرانجام اگر یک کاربر Alkasir نتواند به یک URL از طریق درخواست مستقیم (یعنی نه از طریق پراکسی) دسترسی پیدا کند. کلاینت متوجه این موضوع شده و چک می کند که آیا این یک URL مسدود شده (هنوز به پایگاه اطلاعاتی افزوده نشده) جدید است یا خیر، و اگر چنین باشد، آن را بصورت خودکار به پایگاه اطلاعاتی اضافه می کند.

پایگاه اطلاعاتی Alkasir از طریق ادرس https://alkasir.com/map قابل دسترسی است. برای جمع بندی، پایگاه اطلاعاتی URL مسدود شده Alkasir دائمآ از طریق کاربران برنامه تغذیه می شود و مرورگر Alkasir برای بهینه کردن واکنش پذیری برنامه در سطح جهانی از طریق هدایت درخواست های مربوط به URL های مسدود به پراکسی، به این پایگاه اطلاعاتی اتکا دارد.

 چگونه به Alkasir دست پیدا کنیم؟

شما می توانید Alkasir را مستقیمآ از طریق وبسایت یا از طریق e-mail بدست بیاورید.

دانلود کردن Alkasir از طریق وبسایت

 Alkasir را می توان از وبسایت رسمی آن به آدرس https://alkasir.com دانلود کرد.

بسته به سیستم عامل و برنامه هایی که در اختیار دارید، می توانید یکی از نسخه های زیر را انتخاب کنید:

 • اگر سیستم عامل شما شما ویندوز ویستا یا ویندوز ۷ بوده و از مرورگر Mozilla Firefox استفاده می کند، فقط به "بسته نصب Alkasir" نیاز دارید( که سایز مورد نیاز برای نصب ان در حدود ۳ مگابایت است). 
 • اگر این مدنظر شما نیست لازم است که"بسته نصب کامل Alkasir" را دانلود کنید (سایز مورد نیاز برای نصب:۴۱.۰۴ مگا بایت)  

 اگر نمی توانید یا نمی خواهید که Alkasir بصورت دائم برروی رایانه ای که از آن استفاده می کنید نصب شود (مثلا یک رایانه اشتراکی در کافه اینترنتی یا کتابخانه) می توانید یکی از دو نسخه Alkasir مخصوص نصب برروی USB را دانلود کنید:

 • بسته Alkasir مخصوص USB بدونMozilla (به نصب نیازی ندارد-قابل حمل است- اما بهMozilla Firefox نیاز دارد؛ سایز : ۴ مگا بایت) 
 • بسته Alkasir مخصوص USB همراه با مرورگرMozilla ( به نصب نیازی ندارد- قابل حمل است؛ سایز: ۱۲ مگا بایت)

لطفآ توجه کنید که هر دو نسخه به چارچوب Net. برای نصب شدن نیاز دارند، که در تمامی نسخه های ویندوز ویستا و ویندوز ۷ بصورت پیش-نصب وجود دارد.

گزینه انتخابی آنست که اکانتی را به نام خود ثبت کنید تا بصورت منظم آپدیت ها و اخبار مربوط به Alkasir را از طریق  e- mail دریافت دارید. آپدیت ها بصورت منظم انتشار می یابند، بنابراین می بایستی مطمئن باشید که جدیدترین نسخه برنامه را از وبسایت رسمی آن دریافت کنید. 

دریافت Alkasir از طریق ایمیل

اگر وبسایت Alkasir در کشور شما مسدود می باشد، می توانید فایل نصب را از طریق خود-پاسخگوی ایمیل دریافت دارید. کافی است یک ایمیل بدون متن به آدرس get@alkasir.com جهت دریافت فایل نصب به صورت ضمیمه، ارسال دارید. 

در پاسخ، ایمیلی دریافت خواهید کرد که نرم افزار به ان ضمیمه شده و حاوی دستورالعمل های مربوط به نحوه نصب Alkasir  در رایانه شما می باشد.

اگر پس از چند دقیقه، نرم افزار را دریافت نکردید، آدرس get@alkasir.com را به فهرست تماس های خود اضافه کنید تا ایمیل دریافتی به عنوان اسپم در نظر گرفته نشود. 

نصب

پس از دانلود کردن فایل نصب، برروی نمایه نرم افزار دوبار کلیک کنید. 

ممکن است یک هشدار امنیتی دریافت دارید. برروی Run یا Accept کلیک کنید 

با کلیک کردن برروی دکمه Next، دستورالعمل های راهنماگر نصب را تعقیب کنید. 

شما می توانید شاخه محل نصب را تغییر دهید(اما این کار توصیه نمی شود). 

در صورت آماده بودن، برروی Next کلیک کنید 

با کلیک کردن برروی Yes، هشدار امنیتی را رفع کنید. 

پس از پایان نصب، برروی Close کلیک کنید. 

چگونه می توانم از Alkasir استفاده کنم؟

Alkasir می بایستی هربار که ویندوز شروع می شود، بصورت پیش فرض آغاز به کار کند. از طریق چک کردن نمایه Alkasir که در منوی وظیفه (task bar) سیستم، نزدیک به ساعت قرارداد، اطمینان حاصل کنید که برنامه در حال اجرا است. 

راست کلیک کردن برروی نمایه، منوی پیکربندی را ظاهر می کند. 

 • مرورگر را اجرا کنید
 • رابط کاربری Alkasir را باز کنید
 • URLهای مسدود را گزارش نمایید 

رابط کاربری اصلی Alkasir تمامی ویژگیهای نرم افزار را در خود دارد. می توانید کارهای زیر را انجام دهید: 

 • نرم افزار را شروع کرده، ببندید و باز شروع کنید
 • مرورگر Alkasir را اجرا کنید
 • در آدرس https://alkasir.com ثبت نام یا لاگین کنید
 • برای نسخه نصب شده Alkasir خود، آپدیت های لازم را دریافت دارید 

اولآ مرورگر Alkasir را اجرا کنید. 

رابط کاربری گرافیکی مرورگر بسیار شبیه Mozilla Firefox است چراکه مبتنی بر چارچوب فنی یکسانی است. به ویژگیهای خاص زیر توجه داشته باشید: 

 • دکمه ای برای تغییر کامل به زبان عربی
 • دکمه "Report Blocked URLs" که اگر وبسایتی که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید بظاهر مسدود شده است، می توانید از آن برای گزارش مسدودشدن آن وبسایت استفاده کنید. این دکمه در نزدیکی نوار آدرس و نوار وضعیت قرار دارد.
 • نمایه Alkasir برای رفتن به رابط کاربری اصلی 

شما همچنین می توانید منوهای دیگر جهت ادغام مرورگر Alkasir با اکانت Alkasir خود را در صفحه رابط کاربری پیدا کنید.

امکان فعال کردن یا غیر فعال کردن به-هنگام شدن خودکار نرم افزار، فهرست پراکسی و پایگاه اطلاعاتی سایت های مسدود، وجود دارد.

اگر به صفحه خطایی برخورد کردید که حاکی از یک وبسایت مسدود شده باشد( مانندAccess Denied یا              Connection Timeout error)، می توانید این URL را از طریق کلیک کردن برروی دکمه Report Blocked URL، به پایگاه اطلاعاتی Alkasir ارسال دارید. شما می توانید انتخاب کنید که از تصمیم مجری کشوری Alkasir در مورد اینکه آیا این URL به پایگاه داده ها افزوده شده است یا خیر، اطلاع حاصل کنید (این تصمیم مبتنی بر خط مشی ابزار است). 

اطلاعات بیشتر:

به آدرس https://alkasir.com مراجعه کنید تا: