bypassing-fa

 سبز پراکسی

سبز پراکسی یک وب پراکسی است که به صورت رایگان توضیع می شود و توسط تیم Sabznameh.com پیشنهاد شده است. این پراکسی بر اساس کد میراث PHProxy می باشد (که از سال 2007 به بعد ادامه پیدا نکرد). برای معلومات بیشتر در رابطه با مفهوم وب پراکسی ها لطفا به فصل قبلی مراجعه فرمایید.

یکی از بهبودهای SabzProxy نسبت به PHProxy رمزگذاری URL می باشد. این باعث می شود تا SabzProxy سخت تر قابل کشف باشد (PHProxy اثرهای قابل پیش بینی ای دارد که باعث شده تا آن در بسیاری از کشورها از جمله ایران بلوک شود). تنها بازرسیهای عمیق می تواند به کشف و بلوک شدن سرورهای SabzProxy بیانجامد.

SabzProxy بر زبان فارسی پایه نهاده شده ولی به هر زبان دیگر نیز کار میکند. بسیاری از افراد در نقاط مختلف جهان از این وب پراکسی استفاده کرده و برای خود یک وب پراکسی عمومی به وجود آورده اند.


اطلاعات کلی

سیستم عاملهای پشتیبانی کننده

محلی کردن
فارسی
وبسایت http://www.sabzproxy.com
پشتیبانی E-mail: sabzproxy@gmail.com

چگونه به SabzProxy دسترسی پیدا کنم؟

SabzProxy یک وب پراکسی توضیع شده است و این بدان معنی است که SabzProxy نه دارای مرکز خاصی می باشد و نه دارای هیچ نهاد تجاری است که برای ایجاد و انتشار آن فعالیت کند. وجود SabzProxy بستگی به موارد به وجود آمده توسط کاربران برای بقا و انتشار اطلاعات در شبکه را دارد. دسترسی به این موارد از طریق انجمنهای مختلف و شبکه های گوناگون میسر است و زمانی که شما به این موارد دسترسی پیدا می کنید می توانید آن را با دوستان خود سهیم شوید.

یکی از این موارد توسط انجمن پشتیبانی دورزنی Sesawe اىاره مي شود که در وب سایت http://kahkeshan-e-sabz.info/home قابل دسترسی است. (شما می توانید از طریق نام کاربری flossmanuals و کلمه عبور flossmanuals به سیستم وارد شوید.)

اگر شما دارای فضای میزبانی اینترنتی هستید و مایل به اشتراک و ایجاد SabzProxy خود با دوستان و خانواده می باشید لطفا به فصل نصب SabzProxy در قسمت کمک به دیگران مراجعه فرمایید.

طریقه عملکرد آن چگونه است؟

این نمونه ای از طریقه عملکرد SabzProxy می باشد.

۱. آدرس SabzProxy مورد استفاده را در مرورگر خود وارد کنید.

۲. در قسمت مورد استفاده برای وارد کردن آدرس اینترنتی¸ آدرس وب سایت سانسور شده را وارد کنید. برای مثال http://www.bbc.co.uk/persian. شما می توانید از تنظیمات معمول استفاده کنید.

۳. دکمه ارسال را کلیک کنید.


 وب سایت در پنجره مرورگر نشان داده می شود.

 شما میتوانید بار سبز SabzProxy را در پنجره مرورگر و وب سایت فارسی بی بی سی را در زیر بار مشاهده فرمایید.

برای ادامه مشاهده صفحات وب سایت شما می توانید:

  • هرلینکی را در صفحه کلیک کنید. وب پراکسی به صورت خودکار صفحه مورد نظر را دریافت می کند
  • یک URL جدید را در بالای صفحه وارد نمایید.

گزینه های پیشرفته

معمولا شما می توانید از تنظیمات دیفالت برای مرور صفحات استفاده کنید. گرچه شما امکان استفاده از چندین گزینه پیشرفته نیز را دارید:

  • شامل کردن فرم URL کوچک در هر صفحه/ فرم آدرس

از این گزینه زمانی استفاده کنید که دیگر مایل نیستید به صفحه اصلی وب سایت پراکسی شده برگردید و تنها به وارد کردن به URLهای جدید نیاز دارید. گرچه اگر دارای صفحه مونیتور کوچکی هستید بهتر است که از این گزینه استفاده نکنید تا بتوانید فضای بیشتری برای وب سایت مورد نظر داشته باشید.

  • حذف اسکریپت ها (به عنوان مثال JavaScript)

از این گزینه برای حذف اسکریپتهای تکنولوژیک محرک از وب سایتها استفاده کنید. بعضی اوقات JavaScript باعث به وجود آمدن مشکلات ناخواسته می شود. اين به آن ىليل است كه از JavaScript براي نشان ىاىن تبليغات آنلاين و حتي تعقيب هويت شما استفاده مي شود. استفاده از نسخه های موبایل/نه چندان پیشرفته (همانند سرویسهای ایمیلی و سیستم عاملهای شبکات اجتماعی) یکی از طرق جایگزین برای جلوگیری از مشکلات JavaScript در هنگام استفاده از SabzProxy است.

  • قبول کردن کوکی ها

کوکی ها قطعات کوچکی از فایلهای نوشتاری هستند که اغلبا به صورت خودکار توسط مرورگر شما ذخیره می شوند و از آنها برای وب سایتهایی که به تصدیق نیاز دارند استفاده می شود که می شود از انها برای تعقیب هویت شما نیز استفاده کرد. با روشن کردن این گزینه کوکی ها برای مدت طولانی ذخیره می شوند. اما اگر شما مایل به ذخیره کوکی ها فقط برای یک مرتبه هستید این گزینه را نگزینید و "Store cookies only for this session only" را انتخاب کنید. (به پایین مراجعه کنید) 

  • نمایش عکسها بر روی صفحات مشاهده شده

اگر شما از یک اینترنت کند استفاده می کنید بهتر است این گزینه را انتخاب نکنید چرا که صفحات کم حجم تر می شوند که این امر دریافت آنها را سریع تر می کند.

  • نمایش مسیرها

در حالت دفالت مرورگر شما URL هر صفحه ای که شما آن از بازدید کردید و از آنجا لینک جدید را در خواست کردید را به وب سایت ارسال می کند. این URL ها در فایلهای ورودی سیستم ذخیره شده و به صورت خودکار آنالایز می شوند. برای امنیت بیشتر بهتر است که این گزینه انتخاب نشود.

  • حذف تگ های متا از صفحات

تگ های متا اطلاعات اضافی ذخیره شده در وب سایتهای فراوانی هستند که برای استفاده خودکار توسط برنامه های کمپیوتر به کار می روند. این اطلاعات نظیر اسم نویسنده و توصیفات محتوای وب سایت و یا کلمهای کلیدی برای کاربرد در موتورهای جستجو می باشند. تکنیکهای فیلترکردن بر روی این تگ ها امکان دارد. بهتر است که این گزینه را برای جلوگیری از آشکار شدن کلمه کلیدی بر روی فیلترهای کلمه کلیدی انتخاب کنید.

  • حذف عنوان صفحات

با انتخاب این گزینه SabzProxy عنوان صفحه وب سایت را که معمولا در نوار عنوان در بالای مرورگر شما نمایان است را حذف می کند. این کار بسیار مفید است برای مثال شما می توانید از این گزینه برای حذف نام صفحه برای جلوگیری از در دیدرس بودن آن از اشخاص اطراف خود استفاده کنید.

  • کوکی های موقتی

همانند گزینه "Allow cookies to be stored" انتخاب این گزینه نیز کوکی ها را تنها تا زمان اتمام استفاده شما و بستن SabzProxy از طریق بستن مرورگر اینترنت ذخیره می کند.

فایرفاکس و افزونه ها 

۱۲. آشنایی با فایر فاکس

۱۳. Noscript و Adblock

۱۴. HTTPS کردن کلی

۱۵. تنظیمات پراکسی و FoxyProxy.